середа, 3 червня 2015 р.

Подорож з України до Абхазії 2012


   Сьогодні трохи важко писати про цю мандрівку, оскільки більше розумієш весь трагізм ситуації, навіть якщо на перший погляд все виглядає нормально. Але все ж таки може комусь буде цікава ця інформація.
   Рішення про місце літньої відпустки було спонтанне. Колега по роботі тільки но повернулась з відпочінку на Кавказі і з таким захопленням про це розповідала, що поселила і в моїй душі бажання рушити в авантюрну подорож. Відпустку мені давали на два тижні і я вирішила її провести з мамою. Коліжанка відпочивала в селищі Лазорівське біля Сочі, але настійно рекомендувала мені з'їздити на екскурсію в Абхазію. Оскільки необхідна річ для цієї поїздки - закордонний паспорт - в мене був, і надивившись в інтернеті краєвиди Абхазії, вирішила "А чому б не провести відпустку відразу в Абхазії?!"


   Отож, якщо Ви маєте закордонний паспорт і непереборне бажання (або необхідність) побувати в Абхазіі з радістю роскажу як це зробила я.
   На момент поїздки мені було 28 років, ми з мамої їхали тільки вдвох.
Перша складність: з України до Абхазії немає прямого сполучення, ні потяга, ні літака. Тому, спочатку необхідно потрапити в Адлер (місто Сочі). Тоді був потяг Мінськ-Адлер, але Україну він перетинав в районі Харкова. Ми їхали з Киева, тому вибирали інший шлях.
Друга: Абхазія за законами Грузії важається тимчасово окупованою територією і перетин кордону з боку Росії важається незаконим.Звичайно Абхазія і Росія так не важають;).Якщо потім Ви заплануєте поїхати в Грузію, не кажіть на кордоні, що Ви були в Абхазії, це загрожує великим штрафом і, навіть, тюремним ув'язненням. Про це я дізналась тільки повернувшись додому.

1-й етап. Зібрала інформацію в інтернеті, як їхати, де краще відпочивати. Я обрала місцем відпочинку Піцунду, а саме, селище Лідзава (там середземноморський клімат і беспосередньо біля моря росте ендемічна піцундська сосна)

2-й етап. Купила квитки на потяг Київ - Краснодар. Подорож займає 26 годин (часті і довготривалі зупинки). В 2 години ночі прибули у Краснодар і на місці взяли квитки на потяг до Адлера. Їхати ще 7 годин.

3-й етап: Біля залізничного вокзалу зупиняєтья маршрутка Адлер - р. Псоу (по ній проходить кордон Росії і Абхазії) їхати 20 хв. Далі пішки переходити кордон. На вокзалі дуже багато таксистів, не ведіться на їх залякування, що маршрутка не прийде і Ви будете до ночі чекати. Маршрутка буде і коштуватиме в рази дешевше.

4-й етап. Пройшли по Козачому ринку через міст до кордону, там відбувається паспортний контроль, відмітку в паспорт не ставили (це важливо! оскільки з такою відміткою поїздка в Грузію може призвести до негараздів).

5-й етап. Відразу по перетину кордону побачили безліч маршруток : Гагра, Сухум, Піцунда і т.д. Ми вибрали Піцунду. Їхати близько 50 хв., по дорозі ми бачили два невеличкі смерчі, ось така от екзотика відразу!

6-й етап. Коли ми приїхали в Піцунду на кінцеву, спитали, як дістатися Лідзави. Водій сказав, що туди їде і сказав, що нас підвезе, безкоштовно.

7-й етап. Ще будучи дома, я розглядала карту Лідзави і бачила, що найближча вулиця до моря називається вул. Нозадзе, так би мовити "перша лінія". Там ми і попросили водія нас висадити.

8-й етап. Оскільки я попередньо не домовлялася про житло, пішла його шукати по домах на вулиці, але це був серпень і скрізь було зайнято. Мені так хотілось жити навпроти соснового гаю і ось Бог подарував мені чудову можливість. На одному з парканів була табличка з наявними місцями. Хазяїн сказав мені, що сдається кімнатка для трьох людей, але з завтрашнього дня звільняється місце на двох осіб і запропонував поки переночувати в цій. Так дивним чином, в средині серпня, ми мали житло в 2-х хвилинах від моря!

Далі буде...

Немає коментарів:

Дописати коментар